4 C
Struga
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Утре во 17ч. се игра финалето на националниот фудбалски куп, Струга ТЛ – Македонија Ѓ.П

Утре , сабота со почеток во 17ч на терените на ФФМ ќе се одигра финалето од националниот фудбалски куп помеѓу екипите на Македонија ЃП и Струга ТЛ. 

По тој повод денеска двете екипи одржаа прес конференција на која ги искажаа своите очекувања во овој дуел во кој лавовите ќе го бранат трофејот во пресметката со новиот фудбалски првак на Македонија. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles