32 C
Struga
Monday, July 15, 2024
spot_img

Успешно спроведена превентивна акција на ЈЗУ Специјализирана болница за нефрологија – Струга на отворен простор

Успешно спроведена превентивна акција на ЈЗУ Специјализирана болница за нефрологија – Струга на отворен простор.

Извршени повеќе од 250 прегледи за контрола на шеќер во крв, контрола на крвен притисок и превенција на бубрег.


Тимот на ЈЗУ Специјализирана болница за нефрологија – Струга секогаш во функција за подобро здравје на граѓаните.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles