32 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

„Украинска правда“: Убиен украински преговарач во Киев, им откривал тајни на Русите 

„Украинска правда“ објави дека Денис Киреев, еден од украинските преговарачи вклучени во преговорите со Русија, е убиен во Киев.

Според објавата, Киреев бил убиен додека украинските безбедносни сили се обидувале да го уапсат под сомнение за предавство.

Извори наведуваат дека постојат силни докази дека Киреев изнел тајни информации во Русија. Украинската служба за безбедност имала јасни докази за предавство, вклучително и телефонски разговори.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles