19 C
Struga
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Струга-Ќафасан

Се укинува забраната за тешки товарни возила на патниот правец Струга-Ќафасан, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Забраната на овој патен правец беше воведена утрово.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles