12.2 C
Struga
Tuesday, May 14, 2024
spot_img

Стружанец тешко повреден во сообраќајна несреќа на патот Струга-Дебар

На 19.01.2022 година во 20.20 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар, случена е  сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила: „Голф“, управувано од Д.Г.(37) од Струга и „Мерцедес“, управувано од Т.П.(25) од струшкото село Ложани, двете со струшки регистарски ознаки. Во несреќата возачот Д.Г. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Струга. На местото на несреќата, увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи.

Извор: СВР Охрид

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles