30 C
Struga
Sunday, July 14, 2024
spot_img

Стружанецот Цветан Кузманоски блесна на натпреварот со Словенија на ЕП

Репрезентацијата на Македонија загуби на првиот меч на Европското првенство од Словенија со 25:27 . И покрај поразот, важно е тоа што македонските ракометари покажаа голема борбеност и квалитет и покрај грешките кои словенците знаеа да ги казнат.

Вистинска sвезда на натпреварот беше стружанецот Цветан Кузманоски кој сосема ја оправда довербата која му ја даде селекторот Лазаров.

Кузманоски беше најефикасен на натпреварот со осум гола и перфектна реализација од седум метри.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles