14.9 C
Struga
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Стружанецот Лука Симоноски освои златен медал на последниот шаховски турнир за оваа година

На последниот шаховски турнир за оваа година, стружанецот Лука Симоноски во силна кокуренција на натпреварувачи од цела Македонија, успеа да го донесе златниот медал во Струга.

Турнирот беше во организација на град Скопје, во категории до 8, 10 и 12 години.

Симоноски победи во категорија до 8 години.

Тој игра за Алкалоид-шаховска школа Струга под менторство на тренерот Ѓоко Котески.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles