24 C
Struga
Saturday, June 15, 2024
spot_img

Струга беше домаќин на семинарот ,,Нов концепт за доброволно крводарителство во РСМ“

Во период од 12-14 мај 2023 година во Центарот за кадри и рекреации ,,Солферино” во Струга се одржа семинарот за крводарителство на тема ,,Нов концепт за доброволно крводарителство во РСМ.“

Структурата на учесниците на семинарот овозможија споделување на искуства и знаења, практични примери од разни средини, организации и институции и градење на нови пријателства кои ќе бидат поддршка во натамошниот процес за редефинирање на бенефициите на доброволните крводарители. -информираат од Црвен крст на РСМ.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles