15 C
Struga
Wednesday, May 22, 2024
spot_img

Со законски измени во туристичките места ќе може да се работи и во недела

Со законски измени во туристичките места ќе може да се работи и во недела. Ова го  најави министерот за економија Бектеши кој очекува новите измени да почнат да се применуваат за околу две недели.  Бектеши сопшти дека и годинава 2.000 семејства ќе можат да добијат ваучер за одмор.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles