27 C
Struga
Thursday, July 11, 2024
spot_img

Сообраќајна несреќа на регионалниот пат Струга-Дебар

На 17.01.2022 околу 13.20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струга-Дебар случена е сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“, со вевчански регистарски ознаки, управувано од Т.Р.(41) од с.Вевчани, струшко и патничко возило „шкода“, со струшки регистарски ознаки, управувано од К.А.(49) од елото Велешта, струшко. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил К.А., констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид. Извршен бил увид од увидна екипа од полициската станица Струга.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles