26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

Сончево и топло до петок, викендот облачно и постудено

Сончево и потопло време ќе преовладува денеска во земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност.

Минималната температура ќе се движи во интервал од -5 до 3, а максималната од 10 до 16 степени.

Во Скопје претпладне ќе има услови за појава на слаба магла, во текот на денот ќе биде сончево. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 13 степени.

И утре ќе преовладува сончево и потопло време, претпладне со појава на магла или ниска облачност по одделни котлини.

Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе услови намалување на температурата за неколку степени, а облачноста ќе се зголеми. Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles