23 C
Struga
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Собраниската комисија за економски прашања продолжува со работа по точките од 20.седница

Собраниската Комисија за економски прашања денеска треба да продолжи со расправа по точките од 20. седница.

На дневен ред се Предлог законот за задруги во второ читање, Финансискиот план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги за 2023 година, како и Предлог-одлуката за утврдување на процентот на искористеност во однос на вкупниот годишен приход, за финансирање на работењето на Регулаторната комисија за енергетика и водостопанствоза годинава.

Од сите точки на дневен ред на 20.седница разгледани се само Предлог измените на Законот за основање на Агенција за енергетика. 

Во законодавниот дом за денеска е закажана и јавна дебата на Клубот за младински прашања и политики на Собранието. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles