25 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

Санкционирани 150 пијани возачи изминатата вечер

При акциска контрола за санкционирање возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на државата изминатата вечер санкционирани се 150 возачи.

Од нив, како што соопшти МВР, 36 на територија на СВР Тетово, 20 на територија на СВР Скопје… При контролата санкционирани се и 130 останати прекршоци.

– Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, наведуваат од МВР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles