20 C
Struga
Wednesday, May 22, 2024
spot_img

САД усвоија нов пакет санкции против Русија

Соединетите Американски Држави усвоија нов пакет санкции против Русија, во кој се вклучени 17 лица, соопшти денеска американското Министерство за финансии на својата веб-страница.

Меѓу лицата опфатени со санкциите е и Сергеј Ролдугин, близок соработник на рускиот претседател Владимир Путин.

Најновите санкции се насочени и кон 16 субјекти, седум пловни објекти и три авиони, се вели во соопштението.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles