18.9 C
Struga
Wednesday, June 26, 2024
spot_img

РКЕ: Бензинот поевтинува за 5, дизелот за 6 денари за литар 

Регулатормната комисија ги објави новите цени на нафтените деривати, што ќе важат од денеска на полноќ.

Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт, изнесуваат: – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 81,50 (денари/литар) – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 83,50 (денари/литар) – Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 79,00 (денари/литар) – Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 75,50 (денари/литар) – Мазут М-1 НС – 56,749 (денари/килограм)

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles