6.3 C
Struga
Saturday, April 20, 2024
spot_img

Регистриран нов земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Повторно беше почувствуван земјотрес на територија на Македонија кој е со епицентар во Грција.

Според Европската макросеизмичка станица, се работи за потрес регистриран 20 километри јужно од Битола, што се поклопува со подрачјето околу Лерин во соседна Грција и е со интензитет од 4,5 степени по Рихтер.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles