16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

Проектил го погоди аеродромот во Одеса и ја оштети пистата

Руските сили извршија ракетен напад на аеродромот во Одеса, при што пистата е оштетена и сега е неупотреблива, соопшти денеска украинската армија.

Украинските медиуми повикувајќи се на очевидци јавуваат дека во Одеса одекнале неколку експлозии, откако се огласиле сирените за воздушниот напад.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles