20 C
Struga
Tuesday, June 18, 2024
spot_img

Приведен жител на Албанија кој незаконски ловел риба на територија на Република Македонија

На 16-ти мај 2023 година, во 12:00 часот на подрачјето на Струга, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Охридско Езеро“ го привеле 37-годишниот А.Т. од Република Албанија, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „незаконит риболов“, казниво по член 229 од Кривичниот законик и илегално преминување на државна граница казниво по член 9 од Законот за гранична контрола.

– Лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица во Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles