32 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Приведени три лица од охридско поради вршење незаконит риболов

Приведени три лица од охридско поради вршење незаконит риболов

На 28.01.2022 во 07.40 часот во авто камп „Љубаништа“  во с.Љубаништа, охридско, кај местото викано „Ќоше“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за Граничен надзор „Охридско Езеро“, при Регионален центар за гранични работи Запад, лишени од слобода се Б.С., С.Н. и М.С., сите од с.Љубаништа, затекнати како вршат незаконит риболов во водите на Охридското Езеро.

Притоа кај нив биле пронајдени и одземени шест рибарски мрежи со вкупна должина од 360 метри со улов на риба и пловен објект. Во координација со Јавен обвинител од ОЈО Охрид против нив ќе биде поднесена кривична пријава по чл.229 од Кривичниот законик, за незаконит риболов.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles