16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

Почна средбата на здруженијата на пензионерите и владините претставници 

Почна средбата на здруженијата на пензионерите и владините претставници за можно зголемување на пензиите. Пред самиот почеток на преговорите пензионерите рекоа дека основното барање им е промена на методологија за усогласување на пензиите. Не сакаа да откријат процент за колку би требало да се зголемат пензиите пред да ги видат опциите кои ќе ги понудат владините претставници.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles