25 C
Struga
Sunday, June 9, 2024
spot_img

Потопло време утре, во четврток дожд, грмежи и засилен ветер

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Во текот на ноќта во северозападните делови ќе има локален дожд.

Како што соопшти УХМР, утре ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура. Минимална температура ќе се движи од -1 до пет степени, а максималната температура од 14 до 20 степени.

В четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и значително потопло.

Најтопло ќе биде в сабота, со максимална температура од 18 до 27 степени.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles