3.9 C
Struga
Tuesday, March 5, 2024
spot_img

Потврдено: Средбата Украина-Русија ќе се одржи во 16:00 часот 

Денеска во 16 часот по киевско време ќе се сретнат делегациите на Украина и Русија.

Веста ја потврди Михаило Подољак, советник на претседателот на Украина, Володимир Зеленски, преку објава на Твитер.

Тој посочи дека делегацијата ќе биде иста.

„Преговори со Руската Федерација. Трето коло. Почеток во 16:00 часот, по киевско време. „Делегацијата е непроменета“, напиша тој.

Инаку, делегациите досега одржаа две средби, но без никакви резултати.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles