9.3 C
Struga
Thursday, February 29, 2024
spot_img

Полицијата ноќеска казни 124 пијани возачи

Во периодот од 22.00 до 04.00 часот ноќеска, во рамки на засилената акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, полицијата казни 124 возачи.

Од нив, како што информираат од МВР, 28 се казнети на територија на СВР Битола, по 17 на територија на СВР Скопје и СВР Тетово…

Од МВР најавуваат дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за заеднички придонес за побезбедни патишта. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles