6 C
Struga
Saturday, January 28, 2023
spot_img

Познат бројот на новозаболени и починати од Ковид-19 во последниве 24 часа

Во последните 24 часа во земјава се пријавени вкупно 1172 нови случаи на Ковид-19. Битката со оваа болест ја загубиле 13 лица, а оздравени се 553.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles