17 C
Struga
Monday, June 17, 2024
spot_img

Познат бројот на новозаболени и починати од Ковид во последниве 24 часа

Во текот на последните 24 часа, од 7.123 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 1.822 нови случаи на Ковид-19, од кои 918 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 668 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 7 смртни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles