24 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

Познати податоците на новизаболени и починати од Ковид-19 во последниве 24 часа

Во текот на последните 24 часа, од 5.489 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 373 нови случаи на Ковид-19, од кои 196 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 320 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 18 смртни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles