32 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Позната состојбата со новозаболени од ковид во последнива 24 часа, починаа 36 пациенти

Во текот на последните 24 часа, од 3.702 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 1091 нови случаи на Ковид-19, од кои 586 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 2322 пациенти. Регистрирани се 36 смртни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles