7 C
Struga
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Повик на УНЕСКО за аплицирање за работни места во рамките на програмата за професионалци

Националната комисија за УНЕСКО на Република Северна Македонија информира за вториот циклус на програмата на УНЕСКО (Mid-Level Professional Programme – MLPP) за ангажирање на квалификувани кандидати за следните работни места на нивоата П-3 (P-3) и П-4 (P-4) според системот на категории на работни места на Обединетите нации:

Програмски специјалист во областа на образованието

Локација: Јаунде, Камерун

Ниво: П-3 (P-3)

Програмски специјалист за квалитет на водата

Локација: Париз, Франција

Ниво: П-3 (P-3)

Офицер за врски

Локација: Париз, Франција

Ниво: П-3 (P-3)

       Програмски специјалист во областа на образованието

         Локација: Рабат, Мароко

         Ниво: П-3 (P-3)

        Програмски специјалист во областа на образованието

          Локација: Њу Делхи, Индија

          Ниво: П-3 (P-3)

        Програмски специјалист во областа на образованието

           Локација: Киншаса, Демократска Република Конго

           Ниво: П-4 (P-4)

        Програмски специјалист во областа на образованието

           Локација: Дакар, Сенегал

            Ниво: П-3 (P-3)

Работните места се објавени на следниот линк: https://careers.unesco.org/. Рокот за поднесување на апликациите е најдоцна до 31 октомври 2023 година.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles