17.8 C
Struga
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Петличковски нов претседател на комисијата за заразни болести 

Др. Александар Петличковски е нов претседател на комисијата за Заразни болести. Доаѓа на местото на неговиот претходник, Жарко Караџовски.

Петличковски е директор на Институтот за имунологија во кој за време на корона пандемијата се вршат тестирања, анализи и истражувања поврзани со реакцијата на анти-тела на оздравените како и за соевите на вирусот присутни во Македонија.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles