19.2 C
Struga
Monday, June 17, 2024
spot_img

Пендаровски најави посета на Бугарија

Претседателот Стево Пендаровски најави официјална посета на Бугарија која би се случила за еден месец. 

Тоа го договара со својот бугарски колега Румен Радев, а целта е двајцата да дадат позитивен и личен придонес во надминувањето на спорот меѓу двете земји. 

Пендаровски на тркалезна маса „Пристапувањето на Западниот Балкан кон ЕУ, се осврна и на проширувањето на ЕУ, потенцирајќи дека поддршката кај граѓаните за овој процес се намалува, не само во земјава, туку и во целиот регион.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles