30 C
Struga
Sunday, July 14, 2024
spot_img

Османи: Во преговорите со Бугарија четири пати ќе разговараме за иднината, а еднаш за минатото

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на денешниот брифинг со новинарите рече дека со новиот пристап на преговори со Бугарија, агендата е четири пати да се разговара за иднината, а еднаш за минатото.

Османи потенцираше дека секоја од четирите новоформирани комисии плус историската комисија до мај секоја поединечно ќе се состане по три пати.

На 28-ми во Скопје, ќе заседава историската комисија, а претходно во Софија и Скопје ќе работат комисиите за евроинтеграции, дигитализација и зелена агенда, комисијата за образование и култура, историската комисија.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles