5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

Од утре постудено време со дожд, а на планините снег 

Времето утре ќе биде постудено со локални врнежи од дожд, а на планините од снег, претежно во јужните делови. Утринските температури ќе се движат од минус 4 до 4 степени, а дневните од 3 до 10 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје утре времето ќе биде постудено со локални врнежи од дожд со утринска температура до 2 степени, а дневна до 10 степени.

Следува период на променливо облачно време со умерен дозасилен северен ветер, а температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината, информираат од УХМР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles