21 C
Struga
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Од утре локални врнежи од дожд во југозападните и јужните делови во државата

Слаби локални врнежи од дожд ќе има утре во југозападните и јужните делови на државата.

Минималната температура ќе се спушти до минус два степени, а максималната ќе достигне до 15 степени Целзиусови.

Во Скопје минималната темепратура ќе се спушти до нула, а максималната ќе достигне 15 степени.

Во среда и четврток времето ќе биде стабилно, а во петок и недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles