25 C
Struga
Sunday, June 9, 2024
spot_img

Од утре веќе не е потребен ковид сертификат за влез во Бугарија од Македонија

Одлуката ја донесе бугарската министерка за здравство Асена Шербезова, а важи и за граѓаните на Турција, Романија, Србија, Унгарија….

Наредбата, исто така, наведува дека трупите на НАТО кои учествуваат во меѓународни вежби и мултинационални контингенти и придружници на цивили, исто така, не се обврзани да презентираат дигитален ЕУ ковид сертификат…

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles