26 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Од ноќеска почнува летното сметање на времето 

Од утре еден час порано ќе се будиме од спиење. Ноќва почнува летното сметање во два часот стрелките на часовникот ќе покажуваат три часот. 

Граѓаните велат ќе имаме повеќе ден, но за навикнување одело потешко.

За експертите за спиење летното сметање на времето и не е така добар пријател за нашето здравје. Сања Ѓорѓева е тренер по спиење објаснува дека зимското сметање на време е нормално време според Сонцето и треба остане преку целата година.

Ѓорѓева вели дека се повеќе луѓе имаат проблем со спиење, но многу малку се зборува за тоа. Спиењето и здравиот сон е многу важно. Проблеми со спиење имаат и децата и возрасните. Ѓорѓева вели дека во нејзините тренизи има и бебиња над четири месечна возраст и возрасни луѓе на кои има помага да имаат здрав и долг сон.

Доколку остане одлуката за менување на зимското сметање на времето последниот викенд од месец октомври повторно ќе има ново сметање на времето.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles