22 C
Struga
Saturday, April 13, 2024
spot_img

ОВР Струга поднесе кривична пријава пријава против Т.А.(24) од струшкото село Подгорци 

ОВР Струга поднесе кривична пријава пријава против Т.А.(24) од струшкото село Подгорци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. При преглед извршен на кеј „8 Ноември“ во Струга, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа марихуана

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles