12.2 C
Struga
Tuesday, May 14, 2024
spot_img

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.А.(77) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“ 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.А.(77) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, во својство на инвеститор на градба на земјиште негова сопственост, лоцирано на улицата.„Боро Дуни“ во Струга, неовластено изградил објект за домување иако знаел дека тоа е спротивно на основниот проект и дозволата за градење добиена од надлежните институции. Од извршената контрола, градежната инспекција од општина Струга, изготвила записник за констатираните неправилности.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles