21 C
Struga
Wednesday, June 26, 2024
spot_img

Ова се најновите податоци за новозаболени и починати од Ковид-19 во последниве 24 часа

Во текот на последните 24 часа, од 7 724 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 1 964 нови случаи на Ковид-19, од кои 1 070 во Скопје. Во последниве 24 часа регистрирани се 10 смртни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles