12.2 C
Struga
Tuesday, May 14, 2024
spot_img

Ова е состојбата со новозаболени и починати од Ковид во последниве 24 часа 

Во последните 24 часа во земјава се пријавени 1117 нови случаи на Ковид-19. Регистрирани се и 22 жртви, додека бројот на излекувани е 1059.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles