12.1 C
Struga
Sunday, May 12, 2024
spot_img

Нов земјотрес во Македонија

Регистриран земјотрес со јачина од 2, 5 степени според Рихтер во Македонија.

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри југоисточно од Битола, на длабочина од 15 километри.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles