19 C
Struga
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Најмалку 21 загинат по руско гранатирање на град во источна Украина 

Најмалку 21 лице загина, а 25 се повредени денеска кога руски сили гранатираа град во источна Украина, соопштија локалните обвинители.Со артилериски оган рано денеска беа погодени училиште и културен центар во градот Мерефа во близина на градот Харков, соопштија регионалните обвинители во објава на Фејсбук. Од ранетите 10 лица се во тешка состојба.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles