15.7 C
Struga
Wednesday, May 22, 2024
spot_img

Наредните денови посвежо, облачно и врнежливо

Времето во наредните денови ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и со снег на планините и на некои повисоки места.

Како што информира УХМР, повеќе врнежи се очекуваат во понеделник, кога ќе дува умерен, а во вторник и среда засилен ветер од северен правец.

Утре и во недела по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Максималната температура во сабота ќе биде десет, а во недела 12 степени. Од понеделни се очекува и намалување на температурите.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles