26 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Нападната ТВ кула во Киев 

Руските сили ја нападнаа главната телевизиска кула во Киев, при што загинаа 5 лица, а неколку се повредени. Се дознава дека веднаш по нападот целосно е прекинато емитувањето на програмите на украинските телевизии.

Украинскиот министер за надворешни работи рече дека ништо не ги спречува руските криминалци од нивното варварство. Градоначалникот на Киев Кличко нагласи дека напојувањето на кулата било оштетено од нападот. Претходно Русите ги предупредија жителите дека се подготвува напад врз главниот град на Украина, Киев, насочен кон технолошки центри.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles