5.3 C
Struga
Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Нападната вработена на Инфективното одделение во Охрид

Денеска (16.01.2022) во 09.19 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во Инфективното одделение во Охрид, едно лице најнапред вербално, а потоа и физички нападнало вработена на oдделението, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles