26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

Млад стружанец фатен со електрошок направа и марихуана

Млад стружанец фатен со електрошок направа и марихуана.

– На 15.02.2022 на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода  М.Ј.(23) од Струга. При контрола на патничко возило „опел“, со струшки регистарски ознаки, кое тој го управувал, биле пронајдени и одземени марихуана и електро шок направа, информира МВР.

Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles