28 C
Struga
Friday, June 21, 2024
spot_img

Мисијата на ОБСЕ одбележува 30 години работа во Северна Македонија

Мисијата на ОБСЕ во Скопје годинава ја одбележува 30-годишнината од својата континуирана работа и посветеност во корист на Северна Македонија и нејзините граѓани.

– За да ја одбележи оваа важна пресвртница, Мисијата денеска организира завршна манифестација, која ќе ја отворат новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Килијан Вал и министерот за надворешни работи Бујар Османи, најавија од Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles