26 C
Struga
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Македонската полиција запленил дрoга вредна 200 000 евра, има упасени 

Македонската полиција запленил дрога вредна 200 000 евра, уапсени десетина криминалци во Скопје. 

Во голема полициска акција синоќа на повеќе локации во Скопје се запленети 60 кг. марихуана, вредна околу 200 000 евра, а приведени се десетина криминалци и тоа од скопски Грчец, од Косово, како и од Албанија, дознаваме од извори на истрагата.

Засега нема официјално соопштение од МВР, но во текот на денот очекуваме детални информации од полициската акција.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles