18.9 C
Struga
Monday, June 24, 2024
spot_img

Македонија со триумф над Гибралтар во Лигата на нации

Фудбалската репрезентација на Македонија го победи Гибралтар на гости со 2-0 со што го оствари првиот триумф во новиот циклус од Лигата на нации.

Головите за нашиот национален тим ги постигнаа Барди и Николов. Македонија сега е прва на табелата со 4 бода, пред Грузија со 3 и Бугарија со 1 бод.

Овие две селекции вечерва во Разград го играат меѓусебниот дуел. Следен противник на Македонија в четврток ќе биде Грузија која доаѓа во Скопје.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles