32 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Македонија загуби во Тбилиси, останува во Ц дивизија во ЛН

Фудбалската репрезентација на македонија и во следниот циклус ке игра во Ц дивизија во Лигата на нациите откако загуби на гостувањето во Тбилиси од Грузија со 2-0.

Со тоа нашите најдобри фудбалери ги загубија шансите за освојување на првата позиција во групата и пласман ниво погоре во ова европско натпреварување. Грузијците се промовираа во Б дивизија. Последниот натпревар од овој циклус Македонија ке го одигра в понеделник во Скопје против Бугарија во меч што ке понуди само престиж.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles