18 C
Struga
Monday, April 15, 2024
spot_img

Летното сметање на времето годинава ќе започне на 26 март во 02 часот со поместување за еден час нанапред, односно времето во 02 часот се смета како за 03 часот.

Според одлуката на Владата на денешната седница летното сметање на времето завршува на 29 октомври во 03 часот, така што со поместување за еден час наназад, времето во 03 часот се смета како 02 часот.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles